Bankovní i nebankovní sektor má pro úvěrové produkty nastavená striktní pravidla, která musí každý žadatel o úvěr splnit, aby jeho žádost byla nakonec vyřízena v jeho prospěch. I když je nebankovní sektor stále o poznání benevolentnější, i zde je potřena počítat s jistou pravděpodobností, že úvěr nemusí být vždy kladně vyřízen. Přesto se však najde celá řada společností v nebankovním sektoru, které na odmítnuté žadatele čekají s otevřenou náručí. Jejich produkty pak netvoří jen rychlé spotřebitelské úvěry, ale třeba i hypotéky. Nebankovní hypotéka má mnohdy podobně nastavená pravidla jako ta bankovní a přesto je jiná. Ručení nemovitostí je samozřejmost a k tomu mnohdy ještě o něco vyšší úrok než je tomu v případě banky. Přesto pro některé je to možná jediná možnost, jak nakonec na tíženou hypotéku přeci jenom dosáhnout.
Podle aktuálních statistik má z některým z úvěrových produktů, ať už v bankovním nebo nebankovním sektoru, každý druhý Čech. To je doslova alarmující zjištění! Ovšem při dnešní ceně nemovitostí a stále se zvyšující životní úrovni, je to na druhou stranu pochopitelné. Polední slovo v úvěrovém světě mají ale vždy věřitelé. Jaké jsou jejich nejčastější důvody k zamítnutí žádosti o úvěr?
Ačkoliv je v současné době na trhu přebytek likvidity a banky musí mezi sebou doslova bojovat o každého nového klienta, podmínky pro získání řady úvěrových produktů jsou velmi přísné. Bonita klienta je při schvalování velmi důležitý faktor, který využívá k posouzení celá řada bank.
Pokud by poskytovatel půjčky žadatele důkladně neprověřil, mohlo by to mít později pro poskytovatele úvěru nedozírné následky.
Věřitele při posuzování zajímá:
© Matask.cz - Všechna práva vyhrazena.